Медицинская социальная сеть
E-mail  
Пароль  
Регистрация  
Последние материалы:
Последние статьи о болезнях и симптомах:
Новая информация о клиниках:
Быстрые ссылки:
ЛОРАТАДИН Цефуроксим - БХФЗ РАДЕДОРМ 5 ЦИФОМЕД-ТЗ ГЕНТАМИЦИНА СУЛЬФАТ ТЕРЖИНАН ОРЛИСТАТ СПИРТ КАМФОРНЫЙ ДИКЛОФЕНАК-ЛХ ДИОКСИЗОЛЬ-ДАРНИЦА НИКОФЛЕКС ДОКСАЗОЗИН-ЛУГАЛ ЦЕФИКСИМ ДЛЯ ОРАЛЬНОЙ СУСПЕНЗИИ 100 мг/ 5 мл ДЕНТА КАПЛИ АТЕНОЛ-Н 25 ЦИПРОФЛОКСАЦИН ИФИЦИПРО ЦИЛОКСАН АЦЕТИЛСАЛИЦИЛОВАЯ КИСЛОТА СИЛИБОР 70
Юрия-Фарм, г. Киев Борщаговский химико-фармацевтический завод, г. Киев Менарини-Фон Хейден ГмбХ Аглоумед Лтд. АРТЕРИУМ (Киевмедпрепарат, Галичфарм) Лаборатории БУШАРА-РЕКОРДАТИ, Франция ИБН Хайян Фармасьютикалз, Сирийская Арабская Республика Фармацевтическая фабрика, г. Житомир ЛЕКХИМ–Харьков, г. Харьков ДАРНИЦА, Фармацевтическая фирма, г. Киев Реанал А.Т. Завод Химреактивив Луганский ХФЗ, г. Луганск Орхид Хелтхкер Тернопольская Фармацевтическая фабрика, г. Тернополь Дженом Биотек Пвт. Лтд., Индия Юник Фармасьютикал Лабораториз Алкон-Куврьор, Бельгия Борисовський завод медицинских препаратов, Республика Белорусь ЗДОРОВЬЕ, Фармацевтическая компания, г. Харьков
Возможные болезни:
Tabletki.ua

Поиск лекарств в аптеках Украины
388 аптек в 55 городах

ЛЕКОКЛАР

Международное наименование:   Clarithromycin
АТХ классификатор:  J01FA09
Отпускается по рецепту

ЛЕКОКЛАР

Задайте вопрос врачу

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

ЛЕКОКЛАР

(LEKOKLAR®)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: clarythromycin;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки по 250 мг: овальні двоопуклі таблетки охристо-жовтого кольору з написом “250” на одній стороні;

таблетки по 500 мг: овальні двоопуклі таблетки охристо-жовтого кольору з написом “500” на одній стороні;

склад: 1 таблетка містить 250 мг або 500 мг кларитроміцину;

допоміжні речовини: полівінілпіролідон, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний,  крохмаль завчасно желатинізований, тальк, кислота стеаринова, натріюкарбоксиметилцелюлоза, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь, заліза оксид, титану діоксид,  ванільний запашник, віск карнаубський, вода очищена.

 

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

 

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системного застосування. Макроліди. Код АТС - J01FA09.

 

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Кларитроміцин є напівсинтетичним антибіотиком з групи макролідів. Його антимікробна дія обумовлена гальмуванням синтезу білків у бактеріальній клітині, внаслідок чого формується дефіцит основних бактеріальних білків, що призводить до порушення нормальної життєдіяльності мікроорганізмів.

Найхарактернішим для макролідних антибіотиків, у тому числі кларитроміцину, є бактеріостатичний ефект, однак, він може проявляти також бактерицидну дію.

Кларитроміцин проявляє активність відносно таких мікроорганізмів:

Грампозитивні мікроорганізми: стрептококи та стафілококи, Listeria monocytogenes, Corynebacterium spp.;

Грамнегативні мікроорганізми: Haemophilus influenzae, H. ducreyi, Moraxella catarrhalis, Bordetella pertussis, Neisseria gonorrhoeae та N. meningitidis, Borrelia burgdorferi, Pasteurella multocida, Campylobacter spp. і Helicobacter pylori;

Анаероби: Eubacterium spp., Peptococcus spp., Propionibacterium spp., Clostridium perfringens і Bacteroides melaninogenicus;

Внутрішньоклітинні мікроорганізми: Mycoplasma pneumoniae, Legionella pneumophila, Chlamydia trachomatis, C. pneumoniae та Ureaplasma urealyticum, Toxoplasma gondii і всі мікобактерії, крім M. tuberculosis.

Спектр антибактеріальної дії кларитроміцину збігається з еритроміцином, крім того, він активний відносно атипових мікобактерій.

Відзначається високий ступінь перехресної стійкості мікроорганізмів для еритроміцину та кларитроміцину.

Фармакокінетика. Кларитроміцин залишається стабільним в присутності кислоти, що виробляється у шлунку; він добре всмоктується. Їжа не впливає на ступінь всмоктування кларитроміцину, однак, в її присутності всмоктування може сповільнюватись. Приблизно 20% введеного кларитроміцину підлягає негайному перетворенню в 14-гідроксикларитроміцин, який діє аналогічно кларитроміцину. Він швидко проникає в рідини та тканини організму. Як правило, концентрація кларитроміцину в тканинах в 10 разів вища, ніж у сироватці крові.

Кларитроміцин зазнає активного метаболізму в печінці за участю цитохрому Р450. Відомі якнайменше 7 метаболітів. Препарат виводиться в сечю у вигляді метаболітів або в незмінному стані, у меншому ступені він виділяється через шлунково-кишковий тракт. В сечу виводиться приблизно 20 – 30 % у незмінному стані.

Період напіввиведення кларитроміцину становить 3 – 4 години при введенні його в дозі 250 мг кожні 12 годин і 5 – 7 годин при введенні його в дозі 500 мг кожні 12 годин.

 

Показання для застосування.

·         Інфекції верхніх дихальних шляхів (стрептококовий тонзилофарингіт, гострий середній отит, гострий синусит).

·         Інфекції нижніх дихальних шляхів (гострий бактеріальний бронхіт, загострення хронічного бактеріального бронхіту, позалікарняна пневмонія (також атипова пневмонія)).

·       Інфекції шкіри  і м’яких тканин.

·         Мікобактеріальні інфекції, викликані M. avium complex (MAC), M. kansassi, M. marinum и M. leprae.

·         Виразка шлунка або дванадцятипалої кишки, що асоційована з Helicobacter pylori  (обов’язково в комбінації з іншими лікарськими засобами).

 

Спосіб застосування та дози. Таблетку не можна розламувати, її слід проковтнути цілою, запиваючи водою.

Дорослі і діти старші 12 років. Звичайна доза для дорослих становить 250 – 500 мг два рази на добу протягом 7 – 14 діб. У клінічних випробуваннях була показана ефективність більш короткого курсу лікування гострого бронхіту та середнього отиту (5 – 6 діб).

Пацієнтам з ВІЛ-інфекцією або інфекцією, викликаною M. avium complex,  слід  призначати 1 – 2 г кларитроміцину на добу. Максимальна добова доза для дорослих становить 2 г.

Схеми, які рекомендовані для лікування дорослих.

Інфекційне захворювання

Доза (кожні 12 годин)

10 діб

Гострий синусит

500 мг

 

 

 

 

7-14 діб

7-14 діб

7-14 діб

7-14 діб

 

Інфекції шкіри та її структур

250 мг

Тривалість лікування

Helicobacter pylori (у складі комплексної терапії)

250 мг 2 x /доба –

500 мг 3 x /доба

Задайте вопрос врачам MEDGURU о препарате ЛЕКОКЛАР:

Тема вопроса*:
Текст вопроса*:
Рубрики + добавить
Укажите категории рубрикатора к которым относится вопрос
Специальности + добавить
Выберите специализацию вопроса
Задать вопрос 452 врача на MEDGURU.UA отвечают на Ваши вопросы
Бесплатная медицинская справочная.
Телефон:(044) 581-6000

Вам была полезна данная информация о препарате " ЛЕКОКЛАР "? — Помогите вашим друзьям найти ее легче нажав "+1"

На этой странице содержится описание ЛЕКОКЛАР , инструкция ЛЕКОКЛАР , отзывы ЛЕКОКЛАР , аналоги ЛЕКОКЛАР , купить ЛЕКОКЛАР .

Внимание!

Тело сообщения не может быть пустым.